GTP (GameWorld Team Party)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
GTP (GameWorld Team Party)

Ελληνική Clan για το Darkfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Kainourgio PC HELP !!!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GiOuL3
Private
Private
GiOuL3


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 9:56 am

Opos katalavate (elpizo) lipo apo to game arketo kairo...o logos einai oti to laptop mou xtipise mpiela. Istera loipon apo kapies oikonomikes diskolies irthe i ora na paro kainourgio. Epelexa Desktop PC mias kai den exo anagki na metakinoume + na apolauso kalitera ta games! I epilogi stin opoia katelixa einai:

--Intel Core i5-760 / 2.66GHz / 8MB Cache
--Gigabyte P55 US3L (s1156, DDR3, P55)(ipostirizei mexri i7-8XX + Crossfire gia na valo kai deuteri VGA se kana xrono + exei 4 theseis gia mnimi opote mporo na valo sto mellon...)
--Sapphire 5770 SVGA (PCI-Express, 1GB DDR5, Direct X 11)
--RAM 4GB DDR3 (2x2GB) 1333 MHz, 9-9-9-24
--HD 1TB SATAII / 32MB / 7200rpm
--Trofodotiko 550W
--DVD+RW, 5.1 ixos, pontiki, pliktrologio
--Windows 7 Home premium 64bit

Timi : 790 Euro

Perimeno na akouso gnomes, kritikes, skepseis, diorthoseis prin kano tin paragkelia tin triti.
Perimeno tin voithia sas prin kano kamia xontri m@@kia!




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tolinio
Sergeant
Sergeant



Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : κορδελιο

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 11:06 am

εγω Νικολα ειμαι μαζι σου ακομη και στην μ@@κια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Optika G
Sergeant
Sergeant



Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 2:00 pm

Εγω θα προτεινα καποιες αλλαγες στην συνθεση του PC.

MB παρε ASUS με 6 slot για RAM (Triple channel).

VGA παρε παλι ASUS αλλα για Darkfall να ειναι nVidia chipset (εγω ATIακιας ειμαι αλλα δεν παιζεται το DF με τις ATI).

RAM παρε σετ (3x2GB - Kingston ή OCD, για το triple channel).

HDD παρε 2x 500GB (για να μπορεις να κανεις dual OS install, δλδ χωριζεις καθε δισκο σε 2 partition και το πρωτο partition καθε δισκου κανεις install το OS, ετσι ακομα και να παθει κατι το ενα OS εκκινεις με το αλλο).

Τροφοδοτικο παρε Thermaltake (θα με θυμηθεις, ειναι αθανατα).

Θα σου βγει η τιμη λίγο παρα πανω αλλα πιστευω πως αξιζουν τα λεφτα τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiOuL3
Private
Private
GiOuL3


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 2:19 pm

Optika G έγραψε:
VGA παρε παλι ASUS αλλα για Darkfall να ειναι nVidia chipset (εγω ATIακιας ειμαι αλλα δεν παιζεται το DF με τις ATI).


Ti enoeis den paizete to DF me tis ATI? exo akousei kales kritikes gia autes tis kartes akoma kai gia to DF kai apo alla atoma tis clan pou tis exoun.

Sta idia xrimata se nVidia vrisko mono tin GTS 450 apo Gigabyte. ti les?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Optika G
Sergeant
Sergeant



Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 2:47 pm

Δυστυχως η graphic engine του DF ειναι optimized για τις nVidia καρτες. Δεν λέω οτι το DF δεν παίζει σε ATI καρτα αλλα δεν το ευχαριστιεσε. Εχω monitor με αναλυση 1680x1050 (βασικα εχω δυο monitor) και παιζω το DF σε window mode. Πανω απο 1440x960 δεν παει η αναλυση ενω σε nvidia παει (εχω δευτερο PC με nvidia και το εχω τσεκαρει). Περαν τουτου με τις ATI πρεπει να απενεργοποιησεις ολα τα γραφικα "καλουδια" του DF για να εχεις FPS της προκοπης.

Αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiOuL3
Private
Private
GiOuL3


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 6:04 pm

oouuuffffff m' anapses foties tora ekei pou nomiza oti eixa katalixei.... oute to plaisio oute to e-shop exoun asus nvidia.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nathan Drake
Admin
Nathan Drake


Αριθμός μηνυμάτων : 355
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 8:11 pm

+1 για Nvidia. Αν και ATI έχω γιατί οι φανατικοί της ATI είναι περισσότεροι και δεν αντιμετώπιζα τρελά προβλήματα. Αλλά με Nvidia θα το ρυθμίζεις και σε λίγο καλύτερες επιδόσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkfallgreece.powermmorpg.com
Optika G
Sergeant
Sergeant



Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 8:12 pm

Στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] κοιταξες ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiOuL3
Private
Private
GiOuL3


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 8:15 pm

nai! kai apofasisa stin asus nvidia GTX 465. to plaisio den tin exei kai nomizo pos an tin paro apo allou xano tin eggiisi... tha doume...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Optika G
Sergeant
Sergeant



Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 8:36 pm

Εγγυηση ? Τι ? για Turbo-X ? Μην σας κοροιδευουνε. Για οτι σας πουλανε εχετε 2 χρονια εγγυηση σαν κομματια και οχι σαν συνολο. Υπαρχει νομοθεσια επι τουτου.

Προσωπικα δεν θα αγοραζα ΠΟΤΕ Turbo-X. Τα "λαμογια" τους παντα βρισκουν μια δικαιολογια για να σε βγαζουν εκτος "εγγυησης". Εξαλλου απο αυτα που συζηταμε, μονο το κουτι, το KB και το mouse σου λειπει (υποθετω πως για οθονη δεν κανουμε κουβεντα εδω).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiOuL3
Private
Private
GiOuL3


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2010

Kainourgio PC  HELP !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kainourgio PC HELP !!!   Kainourgio PC  HELP !!! EmptyΚυρ Σεπ 19, 2010 8:45 pm

den xero.... tha rotiso otan pao sto magazi kai tha to xekathariso.... pantos me voithisate arketa..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Kainourgio PC HELP !!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
GTP (GameWorld Team Party) :: Darkfall: Ελληνικά forums :: Off-Topic-
Μετάβαση σε: