GTP (GameWorld Team Party)
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
GTP (GameWorld Team Party)

Ελληνική Clan για το Darkfall
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Iasonas_Argonautis
Private
Private
Iasonas_Argonautis


Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2010
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα

Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της   Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της EmptyΣαβ Οκτ 30, 2010 3:47 pm

Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της



  1. Προσοχή. Μπορεί κάποια μέρα να βρει στο δρόμο η στο σπίτι σας, το παιδί σας ή τον πάππου σας ή την παλιά σας γκόμενα, κάποιος πλασιέ της HOL. Την βάψατε. Καλύτερα να ξεχάσετε την τηλεφωνική σας γραμμή.
  2. Η HOL δεν έχει ουσιαστικά τεχνική υποστήριξη. Αν έχεις κάποιο πρόβλημα παίρνεις τηλέφωνο στο 13844 (έχει 0.034 το λεπτό).
  3. Σου απαντάνε ότι θα σε πάρουν αυτοί τηλεφωνούν, και μην νομίζεις ότι αυτό θα συμβεί. Στο youtube είδα ένα VIDEO [ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ] ( _www.youtube.com/watch?v=fTD5XIE17j8 ) που κάποιος ταλέπορος είχε αναμονή για να του απαντήσει η τεχνική υποστήριξη 1:10.
  4. Από ταχύτητα..... Ρωτήστε αυτούς που έχουν κάνει το λάθος και θα καταλάβετε.
  5. Από τηλεφωνία........ Απλά ρωτήστε.
  6. Σε έμενα ήρθε ένας πλασιέ της HOL σπίτι μου και με βρήκε αποκοιμισμένο και αφού με παραμύθιασε κατάφερε να αποσπάσει την υπογραφή μου. Σιμιοτεων η γραμμή δεν ήταν δικιά μου. Μου είπε ότι για να γίνει οποιαδήποτε κίνηση θα με πάρουν τηλέφωνο μετά 3 μέρες για να με ρωτήσουν τα υπόλοιπα στοιχεία και να επικυρώσουν την εγγραφή. Έτσι σκέφτηκα ότι θα έχω το χρόνο να δω την προσφορά και ότι δεν τρέχει και τίποτα να υπογράψω. ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 ΦΟΡΕΣ ΞΑΚΑΘΑΡΑ. Υπέγραψα = ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ.. Την επόμενη ακριβός μέρα τους πήρα τηλέφωνο για να τους πω ότι δεν θέλω συνεργασία μαζί τους. ΗΤΑΝ ΑΡΓΑ ΠΙΑ μου είχαν κλέψει την γραμμή . Μέχρι τώρα στον 1 μηνά που διαρκεί η μεταφορά τους πήρα 5-6 τηλέφωνα (0.39 το λεπτό) για να σταματήσουν την μεταφορά. Από 5-10 λεπτά το καθένα βάλτε ποσά λεφτά έχασα. Μου είπαν να στείλω ΦΑΞ έστειλα. Δεν τους έκανε είπαν θέλανε φαξ με την δικιά μου ταυτότητα ξαναέστειλα. Τους έστειλα πίσω τον εξοπλισμό τους (δεν τον παρέλαβα από την εταιρία Courier). Τελικά τώρα δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε INTERNET. Και μου λένε ότι δεν έχουν λάβει καμία αίτηση διακοπής. Δηλαδή τα 5-6 τηλεφωνήματα και τα 2 φαξ δεν υπάρχουν.


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

  1. 60 ευρό που θα μου πάρει η HOL για εγγραφή και 1 μηνά.
  2. Αγνωστα ευρό για τα τηλεφωνήματα στο κέντρο της (μέχρι τώρα) για να σταματήσω την μεταφορά της γραμμής, και δεν ξέρω πόσα ακόμα θα χρειαστούν
  3. 30 ευρό στον ΟΤΕ ή κάπου αλλού η καινούργια εγγραφή για ADSL.
  4. 15 εργάσιμες μέρες χωρίς INTERNET και τηλέφωνο. Και είναι τόσο λίγο το διάστημα γιατί έχω δεύτερη γραμμή τηλεφώνου και θα βάλω εκεί το ADSL. Την άλλη γραμμή την ξέχασα ήδη. Δεν την δίνουν πίσω από ότι πληροφορήθηκα η πρέπει να περάσουν μήνες.
  5. Ελπίζω να καταφέρω να σταματήσουν να μου στέλνουν λογαριασμούς.
  6. Δεν ξέρω πόσα ΦΑΞ και πόσα τηλέφωνα πρέπει να κάνω ακόμα
  7. Ψυχικό κόστος πολύ μεγάλο.

ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ: Η HOL είναι μια εταιρία με ληστρική επεκτατική πολιτική. Βάζει όλα τα κέρδη της στης διαφημίσεις στην τηλεόραση και στης μεγάλες προμηθιες στους πλασιέ και στα μαγαζιά που συνεργάζεται. Παίρνει κόσμο από άλλες εταιρίες χωρίς να έχει την υποδομή για να τους δώσει της υπηρεσίες που υπόσχεται.
Έχουμε όλοι ευθύνη αν αφήνουμε εταιρίες με τέτοια πολιτική να υπάρχουν.
Μην ξεχνάτε το παράδειγμα της France Telecom. Που πριν μερικούς μήνες είχε μέσα σε 2 εβδομάδες, 5 ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΕΣ γιατί η αγανάκτηση του κόσμου δεν μεταφέρετε στην διοίκηση αλλά στο προσωπικό.
Πρέπει η να κλείσει η να αλλάξει εντελώς διοίκηση και τμήμα διαφήμισης.

Με το χέρι στην καρδία
Ένας αληθινός φίλος





Έχει επεξεργασθεί από τον/την Iasonas_Argonautis στις Δευ Νοε 01, 2010 3:29 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.UNDERconstruction_eargonauts.com
Death Sentence
Private
Private



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010

Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της   Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της EmptyΣαβ Οκτ 30, 2010 8:17 pm

’Aστα να πάνε ρε φιλε,όμως πάντα πρέπει να προσεχεις τι υπογράφεις.Ζούμε σε επικίνδυνους καιρούς και τα λάθη όπως βλέπεις πληρώνονται ακριβά.Εγώ ούτε καν ανοίγω την πόρτα η σηκώνω το τηλέφωνο αν δεν ξέρω ποιος είναι.Πιστεύω ότι είσαι τυχερός που ήταν όντως της ΧΟΛ ο πωλητής και δε σου πήραν το σπίτι ξέρω γω.Όλα μπορείς να τα περιμένεις Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nathan Drake
Admin
Nathan Drake


Αριθμός μηνυμάτων : 355
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : Αθήνα

Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της   Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της EmptyΤρι Νοε 02, 2010 2:24 am

Εγώ έχω HOL 3 χρόνια και δεν έχω κανένα παραπάνω. Πολύ οικονομική και πάντοτε σταθερή. Δεν πέφτει ποτέ.

Τώρα αυτό περί ακύρωσης γραμμής το έχουν όλες οι εταιρείες στα συμφωνητικά τους.

Το συμπέρασμα είναι ένα: Φύγετε από τον ΟΤΕ. Για 2Mbit να δίνετε ίδια λεφτά δεν αξίζει ούτε γι' αστείο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkfallgreece.powermmorpg.com
Damastes Duskseeker
Sergeant
Sergeant
Damastes Duskseeker


Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 19/10/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : Αρτα

Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της   Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της EmptyΤρι Νοε 02, 2010 7:16 am

Nathan Drake έγραψε:
Το συμπέρασμα είναι ένα: Φύγετε από τον ΟΤΕ. Για 2Mbit να δίνετε ίδια λεφτά δεν αξίζει ούτε γι' αστείο.

Δεν είναι πάντα θέμα χρημάτων. Σε πολλές περιοχές ο ΟΤΕ έχει καλύτερη σύνδεση απο τους εναλλακτικούς παρόχους. Και σε ενα παιχνίδι σαν το darkfall που μετράει και το ping αρκετά πρέπει να τα κοιτάμε αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προσοχή η HOL κλέβει της τηλεφωνικές γραμμές και παγιδεύει τους συνδρομητές της
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
GTP (GameWorld Team Party) :: Darkfall: Ελληνικά forums :: Off-Topic-
Μετάβαση σε: